‎دوره آموزشی کودکان:
‎اين دوره مختص به گروه سني ٧ سال به بالا سال مي باشد . در اين دوره مجموعــــــــه كتابهاي جولي فونيكس تدريس مي گردد. فونيكس يك سيستم آموزش زبان انگــليسي ويژه كودكان است كه توسط تعدادي از مربيان زبان انگليسي در كشور انگلسـتان گرد آوري شده است . در اين سيستم آموزشي كودكان با آموختن آواهاي حروف زبان انگليسي و در كنار هم گذاشتن صداها موفق به خواندن و نوشتن مي شوند . در اين روش براي هر يك از حروف اكشــن خاصي در نظر گرفته شده است كه كودك اين اكشن را با حركات دست و صورت و يا بـدن خود نشان مي دهد اين بدان معناست كه كودك هــــــــــر كدام از صداها را با اكشن ان صدا مي آموزد و براي هر ترم تعدادي وسايل كمك آموزشي نظير فلش كارت ، كتاب و نوار معتبر و سرود در نظر گرفته شده است. روند يادگيري خواندن و نوشتن زبان آموزان خردسال به شكل زير مي باشد:
‎صداها————->كلمات —————->جملات————–>متن

سیستم فونیکس

فونیکس چیست؟
اگر بخواهیم تعریف کوتاه و جامعی از فونیکس داشته باشیم باید گفت فونیکس یعنی آموزش نقاشی و رنگ آمیزی، کاردستی، شعر و سرود، به زبان انگلیسی در واقع بچه ها در یک محیط شاد و آموزنده بدون اینکه احساس خستگی کنند زبان انگلیسی را اصولی و کاربردی آموزش میبینند و این آموزش مبتنی بر سیستمی همانند آموزش زبان مادری است به همین دلیل برای کودکان شاد و جذاب بوده و خسته کننده نمیباشد.
مواد آموزشی فونیکس چیست؟
‏flash card – songs های متنوع و شاد – کاردستی- بازی و سرگرمی- فیلمهای بسیار جذاب کودکانه به زبان انگلیسی- نقاشی و رنگ آمیزی- مکالمات روزمره به زبان انگلیسی

توضیح:
در این سیستم ابتدا کودک در عوض حفظ کردن ۲۶ حرف الفبای انگلیسی که معمولا فرار و یادگیری آن سطحی و مشکل میباشد، ۴۲ صدای اصلی آنها را توسط action ها و story های مربوط به هر حرف به خوبی یاد گرفته و سپس با شکل حروف و نوشتن آن آشنا میشود که این شیوه باعث تثبیت مطالب به ذهن کودک میشود سپس با ترکیب کردن حروف با هم ( blending ) کودک میتواند کلمات و بالطبع جملات را به سهولت بخواند و بنویسد همچنین در زمینه گفتاری و شنیداری هنرجو پیشرفت قابل ملاحظه ای خواهد داشت این موضوع وجه تمایز این سیستم نسبت به سیستمهای متداول بوده و نتایج حاصله از پیشرفت چشمگیر هنرجویان در سنین مختلف و سطوح مختلف در آموزشگاه مهرنگار نسبت به روند پیشرفت آموزشی همان شاگرد در آموزشگاه های دیگر موید و تصدیق کننده سیستم آموزشی قوی این آموزشگاه می باشد.